ЦИФРОВА МАНДРА
ЦИФРОВА МАНДРА – амбициозен и иновативен проект
Целта за цифровизацията и визуализацията на процесите в предприятието е избягване на критичните състояния в производствения процес, които биха могли да доведат до проблеми с производството и похабяване на продукция. Сроковете на годност на млякото допълнително усложняват задачата. За изпълнението на проекта “ЦИФРОВА МАНДРА ” нашият екип се нуждаеше от надеждна универсална система за контрол и управление в реално време в комбинация с надеждни индустриални сензори. Ние създадохме решение, което е надеждно, удобно за работа, както на персонален компютър, така и на мобилен телефон и което същевременно отговори на всички изисквания, поставени от предприятието.
Предоставеното решение покри целия производствен процес, започвайки от генераторите за електричество, преминавайки през съдовете за топла и студена вода, термо стаите, резервоарите за ледена вода, цистерните за оборотна вода на предприятието, цистерните за дизелово гориво и др.
Платформата осигурява контрол върху дизеловите генератори на предприятието. Освен установения онлайн контрол на разхода на гориво, операторите получават информация в реално време за състоянието на генераторите (режим на готовност, режим на превключване и времето за превключване (UPS-GRID)) и състоянието на мрежата. Освен това, специални контролери, изпращат данни в системата, като позволяват да се контролира захранването на производственото оборудване. При настъпване на аварийна ситуация, системата уведомява за настъпилите отклонения в работата на оборудването, като това гарантира бърза реакция от персонала, което води до предотвратяване повреди в оборудването.
Сателитната система за наблюдение позволява контрол на системата, захранваща предприятието с вода – резервоари за питейна и оборотна вода и съответните им помпи. Системата позволява автоматизиране на процеса на пълнене на резервоарите и пестене на енергия във върховите моменти. Същевременно, системата не позволява предприятието да остава без вода – контролира критичното ниво на оборотната вода в резервоара..
Не на последно място: системата контролира температурата в термо камерите, където се извършва втасването на произведеното кисело мляко. Операторите в предприятието следят в реално време температурните интервали зададени за съответните помещения. Алармени съобщения известяват операторите при нарушаване на температурните режими в камерите.
Системата контролира и температурата на хладилниците с готова продукция на предприятието.
ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ ЗА МОНИТОРИНГ:
Дизелови генератори: контрол на статус, наблюдение на горивото и разхода, режими на превключване на генераторите към мрежата (UPS-GRID)), 100 m3 цистерна за оборотна вода – следене на ниво на водата като са зададени две критични нива на водата: – 10% и 20%, при достигане на което се задействат звукови и светлинни аларми;
- Помпи за оборотната вода: следене на режимите на работа на помпите захранващи 100m3 резервоар за оборотна вода, часовете на включване/изключване. При изключени помпи за повече от 30 минути се включва звукова и светлинна аларма.
- Температурен контрол на топлите камери за кисело мляко: – следене на температурните режими и времето за престой в камерите. При нарушение на зададените граници на параметрите се включва звукова и светлинна аларма.
- Наблюдение и контрол на топлата вода в предприятието;
СЛЕДВАЩИТЕ ЕТАПИ СА:
- Наблюдение и контрол на топлата вода в предприятието;
- Наблюдение и контрол на температурата и нивото на ледената вода в предприятието (0 – 4°C);
- Наблюдение и контрол на хладилниците за готова продукция;
- Наблюдение и контрол на автомобилите, доставящи готова продукция;
- Наблюдение и контрол на пречиствателната станция на предприятието.
Свържете се с нас! КАСТ Инженеринг!
Имате нужда от допълнителна информация за нашите продукти и решения?
Ние от КАСТ Инженеринг ЕООД сме винаги на разположение да отговорим на Вашите въпроси.
Позволете на нашите специалисти да Ви посъветват. Възползвайте се и тествайте нашите продукти в продължение на 30 дни напълно безплатно.